Rozhledna Děd

12. března 2018 v 0:44 |  Středočeský kraj
PROCHÁZKA K ROZHLEDNĚ DĚDKDE? Středočeský kraj - okres Beroun - město Beroun - místní část Zdejcina

KDY? BŘEZEN (začátek měsíce)

KILOMETRŮ: cca 3 km (cesta tam + zpět)

ZAJÍMAVOSTI:
- Poslední kovové schody na vrcholu rozhledny se nám zdály nahoře dosti zlámané. Proto jsme při sestupu dolů už šli raději po jednom (mimo mámy s Jonášem). Usmívající se

DĚTI: Matouš (2 roky, 7 měsíců), Jonáš (9 měsíců)

JAK?: Matouš (pěšky), Jonáš (v nosítku u mámy)

KOČÁREK?
- Neměli jsme. Jonáš byl celou cestu v nosítku u mámy (skoro celou trasu prospal, paráda).
- Nevhodný. Místama (hlavně na začátku a na konci trasy) je cesta celkem prudká. Na konci je stoupání v lese, kde jsem i v nosítku musela dávat bacha, aby mi nijak neujely nebo nepodklouzly nohy.

POPIS CESTY:
Ve Zdejcině v místě, který svírají ulice "Hudlická" a "K Rozhledně", je malé parkovišťátko. Zde jsme nechali auto, vzali jsme baťůžky se svačinama a Jonáše do nosítka, a vyrazili jsme k rozhledně. Po cca 90 metrech jsme se napojili na zeleně značenou turistickou trasu, která nás dovedla až do cíle. Těsně před rozcestím "Děd - dolní rozcestí" se naše trasa spojila s Talichovou naučnou stezkou. Ta nás provázela až k rozhledně.

Posledních 100 metrů k rozhledně bylo celkem prudké stoupání. Matouš šel za ruku s tátou. Všichni jsme museli opatrně, protože zde byl místy ještě sníh nebo bylo mokro a občas to klouzalo.

U rozhledny je hezké dřevěné zastřešené odpočíváníčko, kde jsme se nasvačili. Udělali jsme pár fotek, vyšlapali schody na vršek rozhledny (poslední kovový schod nahoře je polámaný - radši jsme šli při sestupu už jen po jednom), a po stejné trase zpátky k autu.

Matouš se staršími sestřenicemi

Krmení hladové zvěře Usmívající se

Šlapeme... šlapeme... (jenom se vyfotit)... a zase šlapeme nahoru Mrkající

Málem jsme se na selfíčko nevešli


MAPA TRASY:


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama